Photo Credits: Tasty

Përgatitja:

Në blinder i shton të gjithë përbërësit një nga një ashtu siç janë listuar poshtë. Në bluarje e sipër i shtoni vajin e ullirit dhe ujin me qëllim për t’i dhënë shije më të mirë humusit dhe për t’a holluar paksa. Në fund e servirni në enë dhe e zbukuroni me pak vaj ullir, piper me fara dhe majdanoz.

Përbërësit

1 kanaqe me qiqrra (500 gr)

2 thelpinjë hudhër

30 gr tahini

2 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë gjelle qimnon

½ lugë gjelle piper i kuq me fara

½ lugë gjelle kripë

½ lugë gjelle piper I zi

2 lugë vaj ulliri

2 deri 4 lugë gjelle ujë

Referencë: Tasty

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *