Aktori Idris Elba infektohet me coronavirus

 Aktori Idris Elba infektohet me coronavirus

Aktori i mirënjohur Hollywood-in, me prejardhje nga Anglia, Idris Elba në një postim në llogarinë e tij zyrtare në tëitter bëri të ditur se është infektuar me virusin covid-19.

47 vjeccari tha se rezultatet e testimit i ka pranuar të hënën në mëngjes. Deri më tani aktori tha se gjendja e tij është në rregull dhe momentalisht nuk ka simptoma të sëmundjes.

Për më tepër ai shtoi se është vetëizoluar që nga momentin kur e ka kuptuar se ka qenë në kontakt me një person të infektuar me covid-19.

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *