Meze me Kungulleshkë

 Meze me Kungulleshkë

Photo Credits: Tasty

Pregatitja:

Fillimisht kungulleshkën e prejmë në copëra vertikale, përafërsisht sa gishti. Më pastaj, në një enë të thellë vendosim të gjithë përbërësit një nga një siç janë listuar më poshtë dhe i përziejmë. Kurse 2 vezët e rrahura i vendosim në një enë të veçant.

Fillimisht copëzat e kungulleshkës i lyejmë me vezë më pastaj me masën tjetër dhe krejt në fund i fërgojmë në vaj ulliri. Kjo meze mund të shoqërohet me salcë tarator.

Përbërësit:

1 kungulleshkë

1 filxhan thërmija buke (prezle)

Gjysma e filxhanit parmezan

1 lugë gjelle baziliko

1 lugë gjelle hudhër pluhur

1 lugë kripë

1 lugë gjelle piper I zi

2 vezë

Referencë: Tasty

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *