Meze për Vit të Ri: Kërpudha të Mbushura

 Meze për Vit të Ri: Kërpudha të Mbushura

Photo Credits: Laura Vitale

Pregatitja:

Së pari sigurohuni që kërpudhat të jenë më të mëdha se zakonisht. Më pastaj largoni pjesën e brendshme por mos e hudhni në mbeturina pasiqë do të ju duhet për pregatitjen e plotë të recetës. Kurse në një enë të thellë i vendosni thërmijat e bukës, pjesët e mbetura të kërpudhave (të prera imët), majdanozin dhe hudhrën e grirë. Po ashtu, i shton kripë, piper të zi, dhe vaj ulliri sipas shijes dhe të gjithë përbërësit i përzien mirë.

Kurse në tepsi e shton vajin e ullirit dhe i rendit kërpudhat një nga një, ku më pastaj i mbushë me masën e fituar. Krejt në fund i fut në furrë për pjekje.

Përbërësit:

900 gr kërpudha

60 gr Djathë parmezan

150 gr thërmija buke

3 lugë gjelle majdanoz

2 thelpinjë hudhër

4 lugë gjelle vaj ulliri

Kripë

Piper i zi

Referencë: Laura Vitale

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *