Qofte Vegjetariane me Kërpudha

 Qofte Vegjetariane me Kërpudha

Photo Credits: Tasty

Përgatitja:

Në një enë të thellë vendosim kërpudhat, qepën dhe hudhrën që të gjitha të grira imët. Më pastaj shtojmë thërmijat e bukës, tërshërën, majdanozi dhe të gjitha erëzat e listuara më poshtë. I përziejmë mirë dhe në fund i shtojmë dy vezë. Sërish masa përzihet dhe krijohen toptha të vegjël. Kurse në një tepsi për pjekje shtojmë vajin e ullirit dhe fillojmë ngadal që t’I vendosim qoftet vegjetariane në mënyrë që ato të piqen në temperaturë 190 gradë Celsius për 20 minuta.

Përbërësit:

Vaj ulliri

 400 gr kërpudha

1 qepë

3 thelpinjë hudhër

1 filxhan thërmija buke

½ filxhan tërshërë

¼ filxhan majdanoz

2 lugë gjelle parmezan

1 lugë e vogël oregano

1 lugë e vogël rozmarinë

1 lugë e vogël tim

1 lugë e vogël kripë

1 lugë e vogël piper i zi

1 lugë e vogël piper kajan (opsionale)

2 vezë

Referencë: tasty

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *