Sallatë vegane për drekë

 Sallatë vegane për drekë

Përgatitja:

Në një enë të thellë vendosim lëngun e limonit, xhinxherin, vajin e ullirit dhe kripën. I përziejmë mirë në mënyrë që të krijojmë dresingun për sallatën. Më pastaj i shtojmë leblebiat, të cilat duhet të jenë të pa pjekurave por të ardhura në ujë. Në vijim shtojmë kastravecin, dometet, ullinjët, specin, majdanozin dhe qepën, që të gjitha të grira në kube të vogla. Që të gjitha i përzijmë mirë dhe në fund sallata është e gatshme për servirje.  

Përbërësit:

1 domate

1 qepë e kuqe

1 spec

1 filxhan ullinjë të copëtuar

1 kastravec

2 filxhana leblebia

1 lugë e vogël xhinxher

½ e filxhanit lëng limoni

1 lugë e mesme kripë

2 lugë gjelle vaj ulliri

½ e filxhanit majdanoz

Referencë: Caitlin Shoemaker

Lexo më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *