A janë ndryshimet klimatike shkaktare të cikloneve shkatërruese në Indi?

Qyteti i Kalkutës në lindje të Indisë është goditur rëndë ndaj një cikloni me pasoja shkatërruese ku la të vdekur të paktën 22 persona në Indi dhe Bangladesh. Mediumi Britanez BBC raporton se të mërkurën një stuhi e fuqishme e manifestuar me erëra të shpejta ka goditu qytetin e Kalkutës. Tashmë erërat janë zbutur dhe […]Më shumë