Meze për Vit të Ri: Kërpudha të Mbushura

Pregatitja: Së pari sigurohuni që kërpudhat të jenë më të mëdha se zakonisht. Më pastaj largoni pjesën e brendshme por mos e hudhni në mbeturina pasiqë do të ju duhet për pregatitjen e plotë të recetës. Kurse në një enë të thellë i vendosni thërmijat e bukës, pjesët e mbetura të kërpudhave (të prera imët), […]Më shumë

Kroketa me patate dhe djath

Fillimisht qërojmë dhe vëmë në tengjere të thellë ujin dhe një kilogram patate, ku dhe shtojmë një lugë gjelle krip dhe i lëmë të flakë të lartë që të zihen. Pas rreth gjysëm ore bëjmë testin me piru për të parë nësë patatet janë zier mjaftueshëm. Porsa të arrijnë butësinë e duhur, e derdhim ujin […]Më shumë

Recetë për pasta vegane

Përgatitja: Në një tigan e shtojmë vajin e ullirit dhe më pastaj qepët dhe hudhrën e grirë. I fërgojmë për pak minuta derisa këto dy përbërës lirojnë aromë dhe pastaj shtojmë pastën e domateve dhe tomatinat e copëtuara në gjysmë. I përziejmë dhe i shtojmë kripën dhe piperin sipas shijes, stokun e perimeve, qumështin e […]Më shumë

Bari ujor që po bënë revolucion në industrinë e ushqimit

Në Kanadë është krijuar një farmë nën-ujore që bënë rritjen e një lloji të barit detar që po mendohet se do të bëjë revolucion në prodhimin e ushqimit global. Ky lloj bari thithë 5 herë më shumë dioksid karboni se sa pemët e zakonshme që rriten në tokë. Shërben si mjet i fuqishëm kundër ngrohjes […]Më shumë

Zhvillimi i mishit të rritur në laborator

Vitet e fundit shkenca e ushqimit është rritur me shpejtësi të madhe, sidomos në aspektin e mishit artificial që përfshin mishin e rritur në laborator. Zhvillimi i fundit në këtë drejtim u arrit nga një kompani ruse e teknologjisë ushqimore. Shkencëtarët në këtë kompani përdorën një mostër të një qelize të marrë nga një lopë […]Më shumë

Video/Brusketa me domate dhe basil

Përbërësit: 2 domate të freskëta Basil Kripë dhe piper i zi Vaj ulliri Uthull (sipas dëshirës) Bukë franceze Përgatitja: Ndani domatet në 4 pjesë duke ua larguar farat dhe më pas copëtoni ato në kubëza. Hidhni domatet e copëtuara në një enë dhe shtoni basil, kripë dhe piper sipas dëshirës. Pastaj hidhni vaj ulliri dhe […]Më shumë

Si t’i përdorim erëzat e freskëta dhe të thata në kuzhinë

Ndërsa të dy llojet e erëzave të thata dhe të freskëta kanë vend në kuzhinë, të dini se kur t’i përdorni ato është mjaft e rëndësishme. Si fillim, konsideroni gjithmonë llojin e gjellës që po përgatisni, pasiqë shija e ushqimeve të ndryshme varet nga erëza që i’u shtohet. Për shembull, kuzhina tailandeze shpesh përdor barishte […]Më shumë

Si të përgatisim qull tërshëre

Qulli i tërshërës (oatmeal) është një prej super ushqimeve, super energjike dhe super të shpejta, që rekomandohet të jetë pjesë e rutinës suaj të çdo mëngjesi. I’u duhen vetëm 3 përbërës të thjeshtë për të përgatitur një vakt të tillë: tërshërë, qumësht dhe përbërës tjerë sipas dëshirës. Ndërsa, ka tre tipe të tërshërës: Tërshëra e […]Më shumë

Rizoto kremoz me domate

Një pjatë rizoto me shije rozmarine, basili dhe domatina të freskëta, një recetë e shpejtë dhe e shijshme për t’u përgatitur gjatë javës. Gjithçka i’u duhet janë përbërësit si më poshtë: 400g domate të copëtuara 1l lëng supe perimesh gjalpë 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë e copëtuar imët 2 thelpinj hudhër të copëtuar […]Më shumë

Shakshuka: Recetë e shijshme nga Afrika Veriore

Përgatitja: Në në tigan të thellë hedhim vajin e ullirit dhe e lemë për pak minuta që të ngrohet. Më pastaj shtojmë qepët e imtësuara së bashku me kërpudhat e coptuara. I lejmë të fërgohen për pak minuta dhe i shtojmë pak kripë. Pasiqë këta përbërës të gatuhen mirë i shtojmë specat e grirë dhe […]Më shumë